O firmie Krono-Plast

Firma Krono-Plast powstała w 2010 r. w Kłobucku, w wyniku połączenia doświadczeń z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz sprzedaży i montażu pokryć dachowych. Od początku specjalizowała się w produkcji akcesoriów dachowych, takich jak: kominki wentylacyjne, wywietrzniki połaciowe, przejścia dachowe. Produkty Krono-Plast od początku powstawały z myślą o łatwości montażu, precyzyjnym dopasowaniu do pokrycia dachowego, szczelności i wysokiej jakości materiałów. Przez 12 lat działalności firma stawia na wysoki standard produktów oraz ich optymalne dopasowanie do wciąż intensywnie rozwijającego się sektora pokryć dachowych. Przemyślane inwestycje doprowadziły do tego, iż na chwilę obecną Krono-Plast to nie tylko 4000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej, uzbrojonej w nowoczesny park maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale również ciśnieniowa odlewnia aluminium wraz z lakiernią proszkową oraz zakład narzędziowy „Zaborowski”, produkujący formy wtryskowe i odlewnicze.

Krono-Plast posiada szerokie portfolio produktów. Trzy linie kominków wentylacyjnych wykonanych z wysokiej jakości tworzywa PP – Ecoline Premium, Smartline oraz kominki obrotowe Rotoline, które dopasowane są do większości pokryć dachowych – od pokryć płaskich jak gont, przez pokrycia blaszane, po dachówki betonowe i ceramiczne.

 

Krono-Plast jako jedyny produkuje kominki wentylacyjne, sanitarne i inne akcesoria do dachówek ceramicznych, które wykonane są ze stopu aluminium, o ściance grubości 3,5 mm. Linie produktowe Alu Vent, Alu Sanitar i Alu Roto cechują się wysoką jakością wykonania, trwałością, łatwością montażu oraz odpowiednimi cechami technicznymi, w odróżnieniu od produktów tego typu wykonanych z ceramiki. Malowanie proszkowe produktów gwarantuje dopasowanie kolorystyczne do dachówek.

W ofercie Krono-Plast znajduje się również linia produktów do montażu na kominach wentylacyjnych murowanych. Kominki Flatline Regular dopasowane są do pustaków  wentylacyjnych systemowych – prostokątnych. Kominki Flatline Basic i Flatline Roto to produkty na pustaki ceramiczne o wymiarach fi 150 mm lub 14×14 cm.

Wszystkie kominki Krono-Plast posiadają Krajową Ocenę Techniczną ITB, na podstawie której można je stosować do odpowietrzenia kanalizacji (fi 125 mm) oraz na zakończenia kanałów wentylacji grawitacyjnej (fi 150 mm).

Poza kominkami wentylacyjnymi Krono-Plast produkuje szereg akcesoriów uzupełniających – rury przyłączeniowe Kronoflex, kompatybilne z kominkami i łatwo montowane „na click”, skraplacz kondensatu z wentylatorem wewnątrz, przejścia stabilizujące i uszczelniające otwór w membranie oraz wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie www.kronoplast.pl oraz kontaktu z naszymi przedstawicielami.

 

Wysoka Jakość

Stosujemy najwyższej jakości tworzywa sztuczne odporne na działanie UV i warunków atmosferycznych.

Szeroki Asortyment

Oferujemy najszerszy wybór podstaw do różnych pokryć dachowych w Polsce. Spis podstaw dostępny tutaj.

Szybkie Dostawy

Realizacja zamówień do dwóch dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.