Nowe kominki Ecoline Premium

Prosty montaż, uniwersalne zastosowanie, efektywne odprowadzanie zużytego powietrza i konstrukcja uniemożliwiająca przedostawanie się zacinającego deszczu i liści – tak w skrócie prezentują się najważniejsze zalety nowego kominka Ecoline Premium firmy Kronoplast. A jeśli dorzucić do tego jeszcze stylowy design, to uświadomimy sobie, że to produkt na miarę najbardziej wymagających klientów, którzy nie godzą się na żadne kompromisy – ani pod względem jakości, ani estetyki.

Troska o komfort przebywania we własnym domu powinna leżeć w interesie każdego inwestora. I choć jeszcze za poprzedniego ustroju, gdy ciągle brakowało materiałów budowlanych, przez co inwestorzy musieli iść na wiele ustępstw, dziś nie godzimy się na półśrodki. Dotyczy to również sfery związanej z odprowadzaniem zużytego powietrza, bo przecież to właśnie korzystny mikroklimat w domu daje nam poczucie komfortu. Jednocześnie kładziemy nacisk na to, aby wybrane rozwiązanie nie tylko dobrze pełniło swoją rolę, ale także – by nie psuło estetyki budynku. I być może właśnie ten aspekt najdobitniej pokazuje, jak bardzo profesjonalizuje się współczesny rynek budowlany, który tym wszystkim wymaganiom musi sprostać.

Po pierwsze – jakość

Nowy kominek Ecoline Premium, dostępny w średnicach fi 125 i fi 150 to odpowiedź firmy Kronoplast zarówno na najnowsze trendy w budownictwie, jak i na surowe normy dotyczące zakończeń ciągów wentylacyjnych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim system wyprowadzenia kondensatu. Został on zaprojektowany z myślą o różnicach temperatur, w sposób zapobiegający przemarzaniu i pękaniu tworzywa oraz pozwalający na zastosowanie jednego kominka do wentylacji pomieszczeń suchych i wilgotnych.
Wykraplająca się wewnątrz czaszy kominka para wodna jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz poprzez otwory umieszczone po bokach kominka. Odpływ kondensatu ułatwia ponadto precyzyjne prowadzenie rynienek wewnątrz kominka.
Podczas projektowania przestrzeni wywiewnej i znajdujących się w niej pierścieni, nacisk położono na umożliwienie jak najbardziej efektywnego odprowadzania zużytego powietrza. Jednocześnie jednak producent zatroszczył się o to, aby uniemożliwić przedostawanie się do wnętrza kanału wentylacyjnego zacinającego deszczu, liści czy innych zanieczyszczeń.
Wieloletnią trwałość i bezawaryjną eksploatację gwarantuje z kolei najwyższa jakość tworzywa PP, z którego wykonano kominek.

Po drugie – montaż

Aspektem również ważnym co wysoka jakość i skuteczność wentylacji jest też prostota montażu, która ułatwia prawidłowe zainstalowanie kominka na dachu. W tym celu na czapce kominka umieszczone są dwie poziomice, które określają jego poziome usytuowanie w dwóch płaszczyznach. Dzięki nim dekarz może zamontować kominek Ecoline Premium samodzielnie, w wygodnej dla siebie pozycji, nie obawiając się przy tym, że ustawi go krzywo. Oznaczone przez producenta miejsca mocowania wkrętów w jeszcze większym stopniu usprawniają montaż.
Taka precyzja umiejscowienia kominka i jego prawidłowa instalacja gwarantują efektywne wyprowadzanie zużytego powietrza, a także – co ważne zwłaszcza dla osób dbających o aspekty wizualne – elegancki wygląd dachu i estetyczne wykończenie czapki kominka.
Rura wywiewna montowana jest w podstawie kominka, co ułatwia montaż przyłącza i prostopadłe usytuowanie do kąta nachylenia dachu. Rura wchodzi w połać dachową, dzięki czemu bez trudu można ją połączyć z dalszą instalacją wentylacyjną, wykorzystując w tym celu systemową rurę przyłączeniową lub aluminiowe spiro.

Po trzecie – design

Czasy, w których ze względu na słabą dostępność materiałów budowało się bez uwzględniania estetyki, to już przeszłość. Oferowane w XXI wieku rozwiązania muszą być nie tylko dobrej jakości, ale także odpowiadać na wysokie wymagania odnośnie estetyki. Również producenci kominków musieli sprostać takim wyzwaniom. Nowy kominek Ecoline Premium może być flagowym przykładem, bo powstawał przy udziale specjalistów wzornictwa, którym udało się zaprojektować rozwiązanie o nowoczesnym, a zarazem ponadczasowym designie. Dzięki temu sprawdzi się zarówno na dachach starszego typu, jak i na tych, które odpowiadają najnowszym trendom w budownictwie. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce bez trudu można dobrać kominek do koloru pokrycia dachowego, a tworzywo barwione jest w masie z dodatkiem stabilizatora UV, co zapewnia odporność na warunki atmosferyczne i cieszy ładnym kolorem przez lata.

Ecoline Premium jest zarazem rozwiązaniem uniwersalnym, bo producent oferuje różne profile (uniwersalny, płaski, profil gont/papa), które dopasowuje się do danego pokrycia dachowego. Dzięki temu kominek Ecoline Premium z powodzeniem można stosować zarówno w przypadku blachodachówki, blachy trapezowej, dachówki betonowej, a także na pokrycia z gontu czy papy.

Elastyczność zastosowań zwiększa też szeroka gama produktów uzupełniających. Są to m.in. wywietrzniki połaciowe, przejścia solarne (elektryczne i wodne), przejścia antenowe, przejścia przez membranę, podłużne i kuliste nasady obrotowe, grzebienie okapowe i in.

23 maja 2019