Linia produktów Flatline – nasady kominowe na kominy ceramiczne i systemowe

Wprowadzone do oferty produktowej w 2020 roku nasady kominowe wentylacyjne Flatline powstały z myślą o budownictwie wielorodzinnym. Są one mocowane na ceramicznych kominach wentylacyjnych, zarówno jedno- jak i wielorzędowych. Można je stosować pojedynczo, mocując na wpuście kominowym, będącym adapterem montażowym lub jako element czapy kominowej.
W ofercie Krono-Plast znajdują się trzy rodzaje nasad kominowych. Korzystna cena, dbałość o najwyższą jakość zastosowanych do produkcji tworzyw, rozwiązania konstrukcyjne dopasowane do różnego rodzaju kominów oraz nacisk na estetykę to mocne argumenty przemawiające na korzyść linii Flatline.
Nasada kominowa Flatline Regular ma kształt prostokątny i wymiary 160/170 x 120 mm. Jest dopasowana zarówno do systemowych pustaków wentylacyjnych pionowych, jak i do poziomych. Tego typu nasady kominowe stałe można z powodzeniem mocować na kominach wielorzędowych, gdyż dostępne są one w dwóch wysokościach (334 mm i 434 mm), które montuje się naprzemiennie, stosując niską i wysoką mufę. Aby zapobiec przedostawaniu się do kanałów wentylacyjnych niepożądanych przedmiotów czy małych zwierząt, producent wyposażył nasady Flatline w specjalny pierścień z kratką.
Drugi produkt z nowej linii to nasada Flatline Basic, która ma okrągły kształt i stanowi zakończenie ciągu wentylacyjnego wykonanego z klasycznego pustaka wentylacyjnego o przekroju fi 150 mm. Jej konstrukcja pozwala na montaż szeregowy (stosując wpust kominowy lub jako element czapy kominowej). Wysokość nasady wynosi 430 mm.
Trzeci produkt z tej serii to produkt Flatline Roto – zakończony nasadą obrotową podłużną, dzięki systemowi odsadzek i muf, nasady mogą być montowane na kominach szeregowych, bez ryzyka kolizji obrotowych czasz kominków se sobą. Nasada Flatline Roto, to doskonałe rozwiązanie przy bardzo długich kanałach wentylacyjnych poprowadzonych klasycznym pustakiem wentylacyjnym o przekroju 150 mm.
Wszystkie produkty linii Flatline posiadają Krajową Ocenę Techniczną ITB i dopuszczenie do stosowania w budownictwie jako zakończenia kanałów wentylacyjnych ponad dachem.